احمد متوسلیان مدیر انقلابی و جهادی بود
احمد متوسلیان مدیر انقلابی و جهادی بود
سردار رستگارپناه گفت: حاج احمد متوسلیان یک مدیر انقلابی و جهادی بود که عالمانه و مدبرانه با رعایت مسائل معنوی و آرمان های خودش برنامه ریزی کرد و هیچ مانعی نمی توانست سد راه او شود.
پنجشنبه 14 تير 1397
تعداد بازدید: 140 مرتبه
به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی سردار حسین رستگارپناه مسئول مرکز مطالعات ملی اطلاعات و امنیت پایدار دانشگاه امام حسین (ع) و از رزمندگان دوران دفاع مقدس در یادواره سردار جاویدنشان حاج احمد متوسلیان که عصر امروز در مجموعه سرچشمه برگزار شد با اشاره به روحیات شخصیتی حاج احمد متوسلیان گفت: ایشان یک مدیر انقلابی و جهادی بود که عالمانه و مدبرانه با رعایت مسائل معنوی و آرمان های خودش برنامه ریزی کرد و هیچ مانعی نمی توانست سد راه او شود.

وی با بیان اینکه تدبیر و تصمیم گیری های به موقع ایشان که همرزمان نیز به آن اعتراف کرده اند، از جمله ظرفیت های حاج احمد متوسلیان بود گفت: حاج احمد مدیری بود ظرفیت ساز و اگر لشکر 27 محمد رسول الله(ص) افتخار آفرینی کرد به دلیل ظرفیت آفرینی هایی بود که حاج احمد ایجاد کرد و به جلوه درآمد.

این رزمنده دوران دفاع مقدس ادامه داد: حاج احمد یک فرد ولایت مدار و تکلیف گرا بود که فقط رضایت حق را در نظر داشت و در این راه قدم برمی داشت.

وی افزود: اگر موفقیت های حاج احمد در کردستان از سال ۵۸ در مهاباد، بوکان و سقز و نقطه عطف آن در سال ۵۹ در مریوان را مرور کنیم، دلیل همه موفقیت ها اعتماد به نصرت الهی بود و این منش را ایشان به همرزمان نیز می آموخت.

رستگارپناه با اشاره به اراده پولادین حاج احمد گفت: دشمن شناسی حاج احمد بسیار دقیق بود و پرده های پنهان دشمن را شناسایی می کرد و نقاط ضعف و قوت آن ها را دقیق بررسی می کرد و با توکل به خدا در راه خدا و برای خدا قدم برمی داشت.

وی عنوان داشت: شجاعت، ایثار و شهامت حاج احمد در میدان زبانزد بود و خستگی ناپذیری ایشان طوری بود که باید گفت خستگی را خسته کرد و در عین حال آرامش ویژه ای داشت.

رستگارپناه افزود: درباره حاج احمد کمتر گفته شده که ایشان اولین فرمانده سپاه است که سپاه برون مرزی را راه انداخت و این سپاه برون مرزی قبل از تشکیل قرارگاه رمضان بود که ضربات سنگینی به دشمن وارد کرد.

وی با بیان اینکه ویژگی های بیان شده از حاج احمد در عملیات فتح المبین نمود پیدا کرد، با اشاره به ظرفیت سازی و استفاده صحیح از امکانات توسط حاج احمد متوسلیان گفت: مبارزه ها در شمالغرب پیچیدگی خاص خود را داشت زیرا هم باید با دشمن و هم با جریانات نفوذی و در عین حال با طبیعت جنگید و این کار را حاج احمد به خوبی انجام داد.

رستگارپناه با بیان اینکه حاج احمد در همه میدان های نبرد هدایتگری واقعی بود گفت: من یاد ندارم که ایشان بدون اطمینان نیروها را در خط نبرد بفرستد و خودش بارها منطقه و حوزه مدنظر را بررسی می کرد.

وی افزود: پایبندی به مبانی انقلاب اسلامی و گوش به فرمان ولی زمان بودن ازجمله ویژگی های این مبارز بود. ایشان به استقلال کشور اهمیت ویژه ای می داد و دفاع از ارزش ها را فقط در حد مرزهای جغرافیایی نمی دانست.

این رزمنده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه انحرافاتی که در صدد ضربه به انقلاب اسلامی بود را حاج احمد به درستی شناخت و جلو آن را گرفت افزود: اعتقاد بنده این است که اگر حاج احمد در ادامه جنگ حضور داشت قطعا نتیجه جنگ طور دیگری رقم می خورد و در این حرف شکی ندارم.

وی ادامه داد: حاج احمد یکی از برجستگان دفاع مقدس بود و به نظرم خوب است جوانان شرح این سرداران مبارز را بخوانند.

رستگارپناه افزود: بعد از اسارت حاج احمد یک سری حرکت های سیاسی برای پیگیری وضعیت حاج احمد متوسلیان و ۳ دیپلمات ربوده شده انجام شده اما حق مطلب برای بازگرداندن ایشان ادا نشده است و نیاز است و باید در این زمینه کار بیشتری شود.

وی در پایان گفت: اگر صلاح خدا در بازگشت حاج احمد متوسلیان به کشور باشد یقین دارم که بازگشت ایشان به میهن، روح تازه ای به انقلاب خواهد داد و حرکت جدیدی بوجود می آورد.