یکی از شاخص‌های قرائت عاشقانه محبت داشتن به عترت الهی است
حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری عنوان کرد:
یکی از شاخص‌های قرائت عاشقانه محبت داشتن به عترت الهی است
حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری در جلسه شرح مضامین چهل و دومین دعای مبارکه صحیفه سجادیه، گفت: دعای چهل و دوم صحیفه سجادیه جامع‌ترین و کامل‌ترین دعای ختم قرآن است.
سه‌شنبه 10 مرداد 1396
تعداد بازدید: 410 مرتبه

به گزارش روابط عمومی سرچشمه، حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری، در ادامه تفسیر و شرح مضامین چهل و دوم دعای صحیفه سجادیه گفت: دعای چهل و دوم صحیفه سجادیه جامع‌ترین و کامل‌ترین دعای ختم قرآن است.

وی افزود: امام سجاد(ع) در این دعا از خداوند متعال چنین طلب می‌کنند، بارالها؛ مرا در زمره کسانی قرار ده تا آن گونه که شایسته است حق قرآن را ادا کنم؛ این فراز از دعای امام سجاد(ع) اشاره به جایگاه قرآن کریم در هدایت انسان و نظم بخشیدن به نظام هستی دارد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری درخصوص چگونگی رعایت حق قرآن کریم، بیان داشت: انسان مومن با اعتقاد به حقانیت قرآن کریم و اینکه او کتاب آسمانی از سوی خداوند متعال برای هدایت و سعادت بشری نازل شده است برنامه جامع و کاملی در راستای اجرای دستورات قرآن کریم برای خود تنظیم و تدوین می‌کند.

ایشان در ادامه بیان داشتند: این برنامه جامع شامل استماع، قرائت، تلاوت، درس و بحث، حفظ، ترتیل، تفکر و تدبر، عبرت و تذکر، استغاثه، توسل، ترویج و نشر می‌شود، بنابراین انسان هر چه سریعتر بتواند این برنامه جامع را تهیه و اجرایی کند از انوار قرآن کریم بیشتر بهره‌مند خواهد شد.

وی طریقه ورود به محضر قرآن را قرائت و استماع بیان کرد و گفت: انسان زمانی که به محضر قرآن مشرف می‌شود باید قرائتش خالصانه، عاشقانه، متواضعانه، آگاهانه و هنرمندانه و به دور از هر گونه منافع مادی باشد. ایام جوانی بهترین دوران برای حاضر شدن خالصانه در محضر قرآن است.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری با بیان اینکه انسان باید عاشقانه قرآن کریم را قرائت کند، عنوان کرد: قرائت عاشقانه سرشار از محبت و رغبت قاری به محبوبش است انسان در این حال هرگز از قرائت قرآن خسته نمی‌شود. یکی از شاخص‌های قرائت عاشقانه محبت داشتن به عترت الهی است.کسانی که با فروتنی در محضر قرآن حاضر نمی‌شوند، قلب‌شان آماده پذیرش حق نیست و در ضمیر خود احساس غم و اندوه ندارند به دلیل آن است که عظمت الهی را دستم کم گرفته و از زیانکاران عالم هستند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری با اشاره به تفاوت قرائت با تلاوت قرآن کریم، اظهار داشت: مقصود از تلاوت، قرائت قرآن کریم به قصد عمل کردن است. قرآن انسان را به حیات طیبه دعوت می‌کند، قلب حیات طیبه ولایت الهی است که در وجود امام علی(ع) تجلی یافته است.

لازم به یادآورزی است جلسات شرح و تفسیر صحیفه مبارکه سجادیه روزهای دوشنبه ساعت 18 در موسسه فرهنگی شهدای هفتم تیر(سرچشمه) واقع در میدان بهارستان نرسیده به چهارراه سرچشمه انتهای کوچه شهید صیرفی پورمی باشد و حضور در این جلسات برای عموم علاقه مندان رایگان است.