بهترین روش غنی سازی توشه راه سالک مراقبت از فرصت هاست
در جلسه شرح صحیفه سجادیه عنوان شد
بهترین روش غنی سازی توشه راه سالک مراقبت از فرصت هاست
حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری در جلسه شرح مضامین چهل و دومین دعای مبارکه صحیفه سجادیه، گفت: انسان متدین برای استفاده از فرصت‌های الهی حسن استقبال و حسن بدرقه دارد .
شنبه 24 تير 1396
تعداد بازدید: 397 مرتبه

به گزارش روابط عمومی سرچشمه، جلسه‌ای دیگر از شرح مضامین چهل و دومین دعای مبارکه صحیفه سجادیه با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری در موسسه فرهنگی شهدای هفتم تیر (سرچشمه) برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی اکبری در این جلسه با اشاره به این مطلب که انسان متدین باید برای بهره بردن از فرصت‌ها برنامه ریزی داشته باشد، اظهار داشت: برخی فرصت‌های الهی ضرب شده در کرم و فضل پرودگار هستند یعنی پرودگار در این مواقع نگاه ویژه‌ای به بندگان دارد مانند؛ شب و روز جمعه، ایام ماه مبارک رمضان، لیله القدر و بهترین روش غنی سازی برای زاد راه و توشه راه سالک مراقبت از فرصت هاست.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری تصریح کرد: انسان باید با آمادگی وارد فرصت شود تا رفع موانع بهتر انجام شود و زمینه مناسبی برای بهره برداری از فرصت‌ها پدید ‌آید. گاهی برخی موانعی که در انسان وجود آمده او را از تعالی محروم می‌کند لذا انسان باید از قبل این موانع را برطرف کند و برنامه‌ی مناسبی برای استفاده از فرصت‌ها داشته باشد. امام سجاد(ع) آداب استفاده و بدرقه فرصت‌ها را در دعای 44 و 45 صحیفه سجادیه به ما آموزش داده‌اند. اگر برای فرصت ها برنامه داشته باشیم می توانیم به عقب برگردیم و نگاهی به برنامه داشته باشیم آنجاست که به نقص‌های خود پی خواهیم برد و برای جبران کاری می‌کنیم. افزایش مراقبت در گفتار، دیدار و شنیدار صفات عالیه ما را افزایش می دهد.

وی در پایان سخنان خود عنوان داشت: سوره مبارکه فرقان منظومه‌ای عجیب دلپذیر است در قسمتی پیامبر(ص) از قوم خود گله می‌کنند و می فرمایند: وَ قَالَ الرَّسُولُ یَا رَبِّ إِنَّ قَوْمِی اتَّخَذُوا هَذَا الْقُرْآنَ مَهْجُورًا مضموم این آیه چنین است که پیامبر(ص) از اینکه مسلمانان در سبک زندگی، نوع تفکر، فرهنگ، اقتصاد و... طبق قرآن عمل نمی کنند ناراضی هستند و مسلمانانی که چنین رفتاری دارند پیامبر اکرم(ص) در روز قیامت از ایشان رو برمی‌گردانند.

گفتنی است، جلسات شرح صحیفه مبارکه سجادیه دوشنبه ها ساعت18 در موسسه فرهنگی شهدای هفتم تیر«سرچشمه» به نشانی: میدان بهارستان نرسیده به چهارراه سرچشمه کوچه شهید صیرفی پور برگزار می‌شود.

 حضور در این جلسات برای علاقه مندان آزاد است.