قدر نهادن به شخصیت مرحوم قدیریان، موجب سازندگی و تقوای شخصیتی مردم می شود
دکتر سنگری در مراسم یادبود مرحوم سردار قدیریان:
قدر نهادن به شخصیت مرحوم قدیریان، موجب سازندگی و تقوای شخصیتی مردم می شود
مراسم پنجمین سالگرد ارتحال مرحوم قدیریان عصر روز سه شنبه مورخ 23 خرداد96 از سوی حزب موتلفه اسلامی با حضور برخی مسئولان برگزار شد.
چهارشنبه 24 خرداد 1396
تعداد بازدید: 485 مرتبه

مراسم پنجمین سالگرد ارتحال مرحوم حاج احمد قدیریان عصر روز سه شنبه به همت حزب موتلفه اسلامی در موسسه فرهنگی شهدای هفتم تیر(سرچشمه) و با حضور جمعی از شخصیت های سیاسی و مردم برگزار شد.

محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، اسدالله بادامچیان قائم مقام حزب موتلفه اسلامی، ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور و برخی دیگر از مسئولان از حاضرین در این برنامه بودند.

محمدرضا سنگری، استاد دانشگاه و پژوهشگر دینی و انقلابی، در این مراسم طی سخنانی به ارزش و جایگاه ویژه مرحوم حاج احمد قدیریان اشاره کرد و گفت: نکات و مطالبی که مقام معظم رهبری درباره ارزش و شخصیت این سردار بزرگ جنگ تحمیلی و انقلاب اسلامی مطرح کرده اند، شأن و عظمت شخصیتی ایشان را نشان می دهد.

سنگری با اشاره به آیه شریفه مربوط به ایثارگران و جهادگران فی سبیل الله گفت: خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید «وَ الَّذینَ قُتِلُوا فی‏ سَبیلِ اللَّهِ فَلَنْ یُضِلَّ أَعْمالَهُمْ. سَیَهْدیهِمْ وَ یُصْلِحُ بالَهُمْ. وَ یُدْخِلُهُمُ الْجَنَّةَ عَرَّفَها لَهُمْ» درواقع کسانی که هیت و زندگی خود را هالصانه و عاشقانه تقدیم ذات اقدس الهی کرده اند گم نخواهند شد و پویه عاشقانه و پاکبازی شان از بین نخواهد رفت. بلکه فاتحان موفقیت ها همان افرادی هستند که به ظاهر از میان می روند. مانند آب پاکی که در زمین فرو می رود و در بهار باعث شکفتن شکوفه ها و گل ها می شود. شهدا و ایثارگران هم چنین هستند که نگاه های سطحی نگر تمام شدن و محو شدن آن ها را می بینند در حالی که کسانی که چشم اندازهای دور را می بینند درختان تناوری را مشاهده می کنند که از خاک سر برآورده است.

این استاد دانشگاه آرامش و امنیت مردم را در نتیجه رشادت های افرادی مانند مرحوم سردار قدیریلان دانست و اظهار داشت: نسل امروز که راست قامت در برابر استکبار جهانی ایستاده اند و رشادت هایی از خود بر جا می گذارند، در اثر ایثارگری های شهدا و ایثارگرانی است که در ظاهر در میان ما نیستند و با خون خود امنیت را برای ما ره آورد آوردند.

سنگری، همچنین پاسداشت شخصیت های بزرگ مانند سردار قدیریان را موجب رشد شخصیتی و فرهنگی برگزار کنندگان چنین مراسمی عنوان کرد و گفت: قدرشناسی از شخصیت کسی که قدیر بود، در آستانه شب قدر بسیار مبارک است. چراکه سردار قدیریان تمام توان خود را صرف دفاع از حریم اسلام و مرزبانی از اسلام کرد.

این پژوهشگر عاشورایی ادامه داد: خوبان هرگز نمی میرند و گم نمی شوند. در عی حال قدرشناسی از این شخصیت بزرگ باعث می شود که از چند جهت بهره مند شویم. از جمله آنکه به تصریح قرآن کریم، این کار موجب تقوای فردی می شود و تعظیم شعائر الهی تقوی القلوب را در پی دارد و دل ها را استوار کرده و آرامش می دهد.

او تصریح کرد: پشتوانه استوار داشتن قلب ها و ترویج تقوای الهی در میان مردم، همین تکریم ها و تجلیل هاست که مهمترین بهره ای است که از این مجالس می بریم.

سنگری در ادامه سخنان خود، بهره مندی از درس زندگی الگوها و اسوه ها را نکته ضروری در تربیت نفس دانست و گفت: انسان در هیچ مرحله ای از زندگی خود بی نیاز از اسوه ها و درس گرفتن از آنها نیست. عالی ترین طراز و فرازمندترین انسان پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله است و نه تنها آن حضرت بلکه همه افرادی که در مسیر حق  گام برداشته اند، الگو اسوه حسنه ای برای ما هستند که برای تکمیل شخصیت خود باید از آن استفاده کنیم.

این پژوهشگر عاشورایی، به سبک زندگی اسلامی مرحوم سردار قدیریان اشاهر کرد و گفت: ساده زیستی ، همت والا و حق مداری از ویژگی های بارز شخصیتی رحوم قدیریان بود که موجب شد رهبر معظم انقلاب با درک والای خود، افق های بلندمرتبه ای را در پیش روی او بدانند و انسی که میان مقام معظم رهبری و مرحوم سردار قدیریان ایجاد شده بود، در نیجه چنین خصلت های خالصانه ای در مرحوم قدریان بود.